RESULTS: 2017 USATF Southeast Region Masters amd Virginia Open & Masters Outdoor Track & Field Championships

 Licensed to Atlantic Coast Timing Systems - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/25/2017 10:50 PM
                    Southeast Region Masters Championships                     
                     Virginia Open & Masters Championships                     
                      University of Richmond  - 6/24/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 3  W35 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 # 1010 Kelly, Nicole     W36 Unattached                        14.28   3.2 
 
Event 3  W45 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1014 Scott, Marioky    W48 Unattached                        15.25   3.2 
 
Event 3  W50 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1002 Bowling, Linda    W54 Unattached                        15.60   3.2 
 
Event 3  W55 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1003 Bowman, Becky     W59 SC Striders                       14.42   3.2 
 
Event 3  W60 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1008 Gerber, Katherine W64 Unattached                        19.22   3.2 
 
Event 3  W65 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1011 Lassiter, Mary    W66 Unattached                        19.85   3.2 
 
Event 4  M29&U 100m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1031 Chalmers Jr, Kirk M26 Virginia St.                      12.58   2.5  2 
 
Event 4  M30 100m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1026 Brown, DeTerrance M31 Unattached                        12.87   2.5  2 
 
Event 4  M35 100m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1064 Noel, Brandon     M35 Unattached                        11.93   2.5  2 
  2 # 1087 Wetherbee, Mark   M38 Ppf Track Sq                      16.49   2.5  2 
 
Event 4  M40 100m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1076 Shannon, Edwin    M41 F.I.A. Ambas                      12.30   2.5  2 
  2 # 1054 Martin, Kenneth   M42 Unattached                        12.63   2.5  2 
 
Event 4  M45 100m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1053 Mack, Jeffery     M45 Unattached                        11.31   2.5  2 
  2 # 1036 Edley Jr, Robert  M48 Unattached                        12.90   2.5  2 
 
Event 4  M50 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1046 Jackson Sr, Lione M52 Mass Velocit                      12.84   2.2 
  1 # 1045 Intintolo, John   M54 Unattached                        13.57   2.2 
 
Event 4  M55 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  2 # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                        14.44   2.2 
  3 # 1024 Billingsley III,  M59 Unattached                        19.29   2.2 
 
Event 4  M60 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1055 Mason, Andrew     M62 Unattached                        13.63   2.2 
  2 # 1090 Witherspoon, Keit M64 Unattached                        15.21   2.2 
 
Event 4  M70 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1061 Moon, Richard     M70 Unattached                        17.13   2.2 
 
Event 4  M80 100m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1059 McMahon, Robert   M81 Unattached                        25.40   2.2 
 
Event 5  W40 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1013 Samuels, Roslyn   W43 Ppf Track Sq                      31.14   3.0 
 
Event 5  W45 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1014 Scott, Marioky    W48 Unattached                        34.06   3.0 
 
Event 5  W50 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
 -- # 1002 Bowling, Linda    W54 Unattached                          DNS   3.0 
 
Event 5  W55 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1003 Bowman, Becky     W59 SC Striders                       30.66   3.0 
 
Event 5  W60 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
 -- # 1008 Gerber, Katherine W64 Unattached                          DNS   3.0 
 
Event 6  M29&U 200m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1075 Savage, Daniel    M19 Unattached                        22.93   1.3  2 
 
Event 6  M30 200m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
 -- # 1026 Brown, DeTerrance M31 Unattached                          DNS   1.3  2 
 
Event 6  M35 200m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1044 Holtry, Matthew   M38 Piedmont Pac                      27.48   1.3  2 
  2 # 1087 Wetherbee, Mark   M38 Ppf Track Sq                      34.81   1.3  2 
 
Event 6  M40 200m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1054 Martin, Kenneth   M42 Unattached                        25.38   1.3  2 
  2 # 1032 Crocker Jr, James M41 Unattached                        25.77   1.3  2 
 
Event 6  M45 200m
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 # 1053 Mack, Jeffery     M45 Unattached                        23.11   1.3  2 
 
Event 6  M50 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1046 Jackson Sr, Lione M52 Mass Velocit                      26.82   0.3 
  1 # 1045 Intintolo, John   M54 Unattached                        28.00   0.3 
 
Event 6  M55 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  2 # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                        29.37   0.3 
 
Event 6  M60 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1055 Mason, Andrew     M62 Unattached                        28.70   0.3 
  2 # 1039 Gant, Bernard     M60 Unattached                        52.56   0.3 
 
Event 6  M70 200m
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
 -- # 1077 Shenk, John       M74 Manasota Tra                        DNS   0.3 
 
Event 7  W55 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1003 Bowman, Becky     W59 SC Striders                         DNS  
 
Event 8  M29&U 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1075 Savage, Daniel    M19 Unattached                        53.86  
 
Event 8  M30 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1026 Brown, DeTerrance M31 Unattached                        59.91  
 
Event 8  M35 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1044 Holtry, Matthew   M38 Piedmont Pac                    1:02.36  
 
Event 8  M40 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1032 Crocker Jr, James M41 Unattached                          DNS  
 
Event 8  M55 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                      1:07.37  
 
Event 8  M60 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1039 Gant, Bernard     M60 Unattached                      1:56.87  
 
Event 8  M65 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1029 Campbell, Scott   M66 Unattached                      1:19.40  
 
Event 8  M70 400m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1077 Shenk, John       M74 Manasota Tra                    1:23.68  
 
Event 9  W40 800m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1005 Butts, Shawntell  W43 Unattached                      3:11.40  
 
Event 9  W45 800m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1017 Williams, Annice  W45 Ppf Track Sq                    4:08.74  
 
Event 10  M35 800m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1044 Holtry, Matthew   M38 Piedmont Pac                    2:41.18  
 
Event 10  M40 800m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1043 Hernandez, Christ M41 Unattached                      2:17.98  
 -- # 1021 Baum, Jonathan    M43 Unattached                          DNS  
 
Event 10  M50 800m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1063 Nesbit Jr, Robert M53 U.S. Army                       3:04.88  
 
Event 10  M70 800m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1077 Shenk, John       M74 Manasota Tra                    3:38.18  
 -- # 1061 Moon, Richard     M70 Unattached                          DNF  
 
Event 11  W40 1500m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1013 Samuels, Roslyn   W43 Ppf Track Sq                    6:32.41  
  2 # 1005 Butts, Shawntell  W43 Unattached                      7:10.21  
 
Event 11  W45 1500m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1017 Williams, Annice  W45 Ppf Track Sq                    8:26.75  
 
Event 12  M30 1500m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1066 Patrick, Michael  M30 Unattached                      4:53.31  
 
Event 12  M35 1500m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1044 Holtry, Matthew   M38 Piedmont Pac                    5:53.82  
 
Event 12  M40 1500m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1043 Hernandez, Christ M41 Unattached                      4:37.26  
 -- # 1021 Baum, Jonathan    M43 Unattached                          DNS  
 
Event 12  M50 1500m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1063 Nesbit Jr, Robert M53 U.S. Army                           DNS  
 
Event 12  M55 1500m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1088 Whitaker, Robert  M58 Colonial Roa                    4:54.70  
  2 # 1028 Calos, Stefan     M55 Unattached                      5:11.48  
 
Event 14  M35 3000m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1044 Holtry, Matthew   M38 Piedmont Pac                   12:34.04  
 
Event 14  M45 3000m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 # 1033 Cuevas, Hiram     M49 Unattached                     12:39.66  
 
Event 14  M50 3000m
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1062 Munsey, Colin     M51 Unattached                     10:35.71  
 
Event 15  W55 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1006 Clemmons, Patrici W57 Raleigh Walk                   20:52.69  
  2 # 1007 Fincher, Katherin W58 Raleigh Walk                   22:19.83  
 
Event 17  W35 High Jump
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1010 Kelly, Nicole     W36 Unattached                        1.33m    4-04.25 
     1.27 1.30 1.33 1.36 
       XO    O  XXO  XXX 
 
Event 17  W45 High Jump
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1014 Scott, Marioky    W48 Unattached                        1.24m    4-00.75 
     1.18 1.21 1.24 1.27 
        O    O  XXO  XXX 
 
Event 17  W70 High Jump
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1012 Radle, Catherine  W73 Atlanta Trac                      1.00m    3-03.25 
     0.94 0.97 1.00 1.03 
        O    O    O  XXX 
 
Event 18  M55 High Jump
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1089 Williamson, Mark  M59 Unattached                        1.67m    5-05.75 
     1.54 1.57 1.60 1.63 1.67 1.70 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 -- # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                           NH            
     1.21 
      XXX 
 
Event 18  M60 High Jump
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  2 # 1051 Kopp, Steven      M63 Potomac Vall                      1.36m    4-05.50 
     1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 
        O    O    O   XO    O    O  XXX 
  3 # 1090 Witherspoon, Keit M64 Unattached                        1.33m    4-04.25 
     1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 
       XO    P    P    P   XO    O  XPP   XX 
 
Event 18  M70 High Jump
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1050 Klehm, Richard    M73 Unattached                        1.18m    3-10.50 
     1.09 1.12 1.15 1.18 1.21 
        O    O   XO   XO  XXX 
 
Event 19  W70 Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1012 Radle, Catherine  W73 Atlanta Trac                      1.83m    6-00.00 
     1.48 1.58 1.68 1.78 1.83 1.88 
        O    O    O  XXO  XXO  XXX 
 
Event 20  M29&U Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1086 Weatherwax, Jordo M21 Xtreme Heigh                      3.82m   12-06.25 
     3.67 3.82 3.97 
      XXO    O  XXX 
 
Event 20  M45 Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1060 Mead, Thomas      M47 Xtreme Heigh                      3.20m   10-06.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.37 
        O  PPP  XXO  XXO  XXX 
 
Event 20  M50 Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1056 Masse, Paul       M50 Unattached                        3.52m   11-06.50 
     3.20 3.37 3.52 3.67 
        O  XXO  XXO  XXX 
  2 # 1035 Dillard, Ben      M53 Unattached                        2.75m    9-00.25 
     1.69 1.84 1.99 2.14 2.29 2.44 2.59 2.75 2.90 
        O    O    O    O    O   XO    O    O  XXX 
 -- # 1069 Ritchie, John     M53 Unattached                          DNS            
 
Event 20  M55 Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1065 Osipenko, Valeriy M59 Xtreme Heigh                      3.05m   10-00.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 
        O    O    O  XXX 
 
Event 20  M60 Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1041 Hazlewood III, Fr M61 Xtreme Heigh                      1.69m    5-06.50 
     1.69 1.84 
        O  XPP 
 
Event 20  M70 Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1050 Klehm, Richard    M73 Unattached                        2.44m    8-00.00 
     2.14 2.29 2.44 2.59 
        O    O  XXO  XXP 
 
Event 21  W45 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1014 Scott, Marioky    W48 Unattached                        3.85m   NWI  12-07.75 
     FOUL      FOUL      3.85m(NWI) 3.60m(NWI) FOUL      FOUL     
 
Event 21  W50 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1001 Battle, Tracey    W50 Potomac Vall                      4.78m   NWI  15-08.25 
     4.46m(NWI) 4.78m(NWI) FOUL      4.56m(NWI) 4.75m(NWI) 4.66m(NWI)
 
Event 21  W55 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1006 Clemmons, Patrici W57 Raleigh Walk                      3.54m   NWI  11-07.50 
     3.54m(NWI) 3.42m(NWI) 3.22m(NWI) PASS      PASS      PASS     
 
Event 22  M40 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1054 Martin, Kenneth   M42 Unattached                        4.78m   NWI  15-08.25 
     4.78m(NWI) PASS      4.59m(NWI) PASS      PASS      PASS     
 
Event 22  M50 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1023 Bennett, Phillip  M53 Unattached                        4.00m   NWI  13-01.50 
     3.89m(NWI) 4.00m(NWI) FOUL      3.93m(NWI) FOUL      3.75m(NWI)
 
Event 22  M55 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                        4.08m   NWI  13-04.75 
     FOUL      3.28m(NWI) 3.84m(NWI) 3.73m(NWI) 4.08m(NWI) PASS     
 
Event 22  M65 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1042 Hearn, Edward     M67 Atlanta Trac                      2.75m   NWI   9-00.25 
     2.75m(NWI) 2.42m(NWI) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
Event 22  M70 Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1078 Sheridan, Joe     M70 Unattached                        2.75m   NWI   9-00.25 
     2.75m(NWI) 2.72m(NWI) FOUL      PASS      PASS      PASS     
 
Event 23  W55 Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-74:  1kg
 Ages 75+:  .75kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1006 Clemmons, Patrici W57 Raleigh Walk                     22.65m      74-04 
      14.73m  19.14m  22.65m  21.93m  FOUL  14.77m
  2 # 1009 Kelly, Linda      W57 Unattached                       15.42m      50-07 
      FOUL  15.42m  14.00m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 24  M29&U Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-49:  2kg
 Ages 50-59:  1.5kg
 Ages 60-80+:  1kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1075 Savage, Daniel    M19 Unattached                       41.53m     136-03 
      40.70m  41.00m  41.53m  38.29m  34.82m  33.00m
  2 # 1052 Long, Ryan        M21 Unattached                       39.83m     130-08 
      35.98m  39.68m  37.41m  FOUL  39.83m  38.71m
 
Event 24  M40 Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-49:  2kg
 Ages 50-59:  1.5kg
 Ages 60-80+:  1kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1022 Bayuk, Allen      M43 Unattached                       32.47m     106-06 
      32.47m  FOUL  30.17m  FOUL  FOUL  31.80m
 
Event 24  M50 Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-49:  2kg
 Ages 50-59:  1.5kg
 Ages 60-80+:  1kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1025 Brown, Daniel     M51 Unattached                       38.81m     127-04 
      35.39m  38.24m  38.81m  FOUL  37.93m  35.59m
  2 # 1038 Flynt, Rodney     M50 Piedmont Pac                     32.63m     107-01 
      32.63m  31.68m  FOUL  FOUL  31.76m  FOUL
  3 # 1023 Bennett, Phillip  M53 Unattached                       20.01m      65-08 
      19.91m  20.01m  FOUL  19.57m  FOUL  18.37m
 -- # 1047 Johnson Sr, Sheld M54 Unattached                          DNS            
 
Event 24  M55 Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-49:  2kg
 Ages 50-59:  1.5kg
 Ages 60-80+:  1kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1070 Roberts Sr, Frank M58 Unattached                       35.73m     117-03 
      31.27m  32.89m  35.73m  31.72m  34.39m  33.53m
  2 # 1080 Taylor, John      M55 Unattached                       34.69m     113-10 
      31.09m  34.16m  34.69m  32.49m  FOUL  33.41m
  3 # 1030 Cancino, Frank    M58 Unattached                       34.03m     111-08 
      FOUL  30.22m  FOUL  28.84m  34.03m  33.72m
  4 # 1058 McDonald, Ross    M58 Unattached                       26.73m      87-08 
      26.70m  26.73m  22.56m  24.96m  PASS  PASS
 -- # 1037 Fisher, Jeff      M59 Unattached                          DNS            
 
Event 24  M65 Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-49:  2kg
 Ages 50-59:  1.5kg
 Ages 60-80+:  1kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1042 Hearn, Edward     M67 Atlanta Trac                     37.12m     121-09 
      35.17m  33.98m  37.12m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 24  M75 Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-49:  2kg
 Ages 50-59:  1.5kg
 Ages 60-80+:  1kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1057 McCabe, Lee       M77 Potomac Vall                     28.59m      93-09 
      27.00m  24.18m  28.59m  FOUL  27.74m  27.53m
  2 # 1049 Kenney, James     M76 Unattached                       24.07m      79-00 
      21.76m  20.66m  24.07m  20.72m  21.07m  21.92m
 
Event 24  M80 Discus Throw
===================================================================================
 Implement size:
 Ages 30-49:  2kg
 Ages 50-59:  1.5kg
 Ages 60-80+:  1kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1040 Gramley, William  M81 Carolinas Tr                     32.69m     107-03 
      30.47m  32.69m  31.30m  31.28m  FOUL  30.58m
  2 # 1034 Davis, Sid        M82 Atlanta Trac                     22.58m      74-01 
      FOUL  21.96m  22.58m  20.32m  20.42m  20.62m
 
Event 25  W29&U Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 30-49:  600g
 Ages 50-74:  500g
 Ages 75+:  400g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1004 Brown, Kasey      W19 Unattached                       20.90m      68-07 
      16.71m  19.74m  19.80m  20.90m  19.10m  16.86m
 
Event 25  W35 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 30-49:  600g
 Ages 50-74:  500g
 Ages 75+:  400g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1010 Kelly, Nicole     W36 Unattached                       32.86m     107-10 
      23.95m  30.90m  32.82m  32.86m  FOUL  26.35m
 
Event 25  W55 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 30-49:  600g
 Ages 50-74:  500g
 Ages 75+:  400g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1006 Clemmons, Patrici W57 Raleigh Walk                     17.07m      56-00 
      14.00m  12.65m  17.07m  16.27m  15.35m  12.00m
  2 # 1009 Kelly, Linda      W57 Unattached                       16.16m      53-00 
      14.26m  16.16m  FOUL  14.22m  16.12m  FOUL
 
Event 26  M29&U Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- # 1052 Long, Ryan        M21 Unattached                          DNS            
 
Event 26  M45 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1027 Brown, Michael    M49 Atlanta Trac                     32.74m     107-05 
      29.52m  29.65m  31.59m  32.74m  30.20m  26.50m
 
Event 26  M50 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1083 Valentine, Maynar M53 Unattached                       36.03m     118-02 
      31.29m  34.85m  31.37m  34.23m  36.03m  33.42m
  2 # 1023 Bennett, Phillip  M53 Unattached                       29.00m      95-02 
      25.39m  29.00m  22.72m  23.10m  26.74m  27.90m
 
Event 26  M55 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1018 Atkin, Brian      M56 Unattached                       40.81m     133-11 
      40.78m  40.81m  FOUL  38.74m  39.48m  39.34m
  2 # 1070 Roberts Sr, Frank M58 Unattached                       38.26m     125-06 
      37.18m  37.90m  38.16m  38.26m  37.57m  38.12m
  3 # 1030 Cancino, Frank    M58 Unattached                       35.77m     117-04 
      35.49m  35.77m  35.73m  34.57m  34.82m  32.16m
 
Event 26  M60 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1041 Hazlewood III, Fr M61 Xtreme Heigh                     32.27m     105-10 
      30.72m  30.93m  31.86m  32.27m  FOUL  29.46m
  2 # 1079 Sutton, Gary      M63 Unattached                       26.54m      87-01 
      26.00m  FOUL  26.54m  25.67m  26.40m  26.05m
  3 # 1090 Witherspoon, Keit M64 Unattached                       23.03m      75-07 
      18.14m  23.03m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 26  M65 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1042 Hearn, Edward     M67 Atlanta Trac                     42.96m     140-11 
      39.46m  41.69m  FOUL  39.10m  39.56m  42.96m
 
Event 26  M70 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1078 Sheridan, Joe     M70 Unattached                       36.96m     121-03 
      35.42m  FOUL  36.16m  36.96m  36.06m  FOUL
 
Event 26  M75 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1049 Kenney, James     M76 Unattached                       33.64m     110-04 
      32.32m  32.52m  30.50m  33.23m  33.64m  33.56m
 
Event 26  M80 Javelin Throw
===================================================================================
 Implement sizes:
 Ages 50-59:  700g                  Ages 60-69:  600g
 Ages 70-79:  500g                  Ages 80+:  400g
 Ages 30-49:  800g
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1059 McMahon, Robert   M81 Unattached                       24.86m      81-07 
      22.40m  20.70m  24.86m  20.07m  24.37m  22.25m
 
Event 27  W35 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 Ages 30-49:  4kg
 Ages 50-74:  3kg
 Ages 75+: 2kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1010 Kelly, Nicole     W36 Unattached                       10.89m   35-08.75 
      10.19m  10.67m  10.89m  FOUL  10.76m  FOUL
 
Event 27  W55 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 Ages 30-49:  4kg
 Ages 50-74:  3kg
 Ages 75+: 2kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1009 Kelly, Linda      W57 Unattached                        7.90m   25-11.00 
      7.35m  7.84m  FOUL  7.53m  7.90m  7.70m
  2 # 1006 Clemmons, Patrici W57 Raleigh Walk                      7.73m   25-04.50 
      7.38m  6.87m  7.06m  7.30m  7.73m  7.53m
 
Event 27  W70 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 Ages 30-49:  4kg
 Ages 50-74:  3kg
 Ages 75+: 2kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1016 Vaughn, Rebecca   W72 Carolinas Tr                      5.89m   19-04.00 
      5.89m  5.77m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 28  M29&U Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1052 Long, Ryan        M21 Unattached                       12.59m   41-03.75 
      FOUL  FOUL  10.18m  10.98m  10.91m  12.59m
 
Event 28  M40 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1022 Bayuk, Allen      M43 Unattached                       11.18m   36-08.25 
      11.18m  FOUL  10.79m  11.05m  10.59m  10.79m
 
Event 28  M50 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1038 Flynt, Rodney     M50 Piedmont Pac                     10.08m   33-01.00 
      9.61m  9.97m  FOUL  9.81m  9.81m  10.08m
  2 # 1023 Bennett, Phillip  M53 Unattached                        7.95m   26-01.00 
      FOUL  7.14m  7.95m  7.70m  7.39m  7.46m
 
Event 28  M55 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1080 Taylor, John      M55 Unattached                       12.33m   40-05.50 
      FOUL  11.49m  12.33m  FOUL  11.36m  FOUL
  2 # 1030 Cancino, Frank    M58 Unattached                       10.36m   34-00.00 
      10.33m  FOUL  10.12m  10.36m  FOUL  FOUL
  3 # 1070 Roberts Sr, Frank M58 Unattached                       10.24m   33-07.25 
      10.24m  FOUL  FOUL  9.75m  FOUL  9.54m
  4 # 1058 McDonald, Ross    M58 Unattached                        9.14m   30-00.00 
      9.00m  8.83m  8.58m  FOUL  7.56m  9.14m
  5 # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                        8.06m   26-05.50 
      8.06m  8.03m  7.31m  6.79m  7.04m  FOUL
 -- # 1037 Fisher, Jeff      M59 Unattached                          DNS            
 
Event 28  M65 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1042 Hearn, Edward     M67 Atlanta Trac                     12.01m   39-05.00 
      11.36m  11.34m  12.01m  11.90m  FOUL  11.69m
 
Event 28  M70 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1019 Bass, Walter      M74 Unattached                       11.13m   36-06.25 
      11.07m  11.11m  11.13m  PASS  PASS  PASS
 -- # 1074 Sasser, Glenn     M74 Unattached                          DNS            
 
Event 28  M75 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1057 McCabe, Lee       M77 Potomac Vall                      9.33m   30-07.50 
      9.20m  FOUL  9.15m  FOUL  9.33m  9.31m
  2 # 1049 Kenney, James     M76 Unattached                        9.27m   30-05.00 
      9.03m  8.80m  8.62m  8.88m  9.27m  9.17m
 
Event 28  M80 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1084 Vaughn, Gerald    M81 Carolinas Tr                     10.59m   34-09.00 
      10.11m  10.17m  10.23m  10.59m  FOUL  10.29m
  2 # 1040 Gramley, William  M81 Carolinas Tr                      9.85m   32-03.75 
      9.77m  9.84m  9.85m  FOUL  9.72m  9.66m
  3 # 1034 Davis, Sid        M82 Atlanta Trac                      8.47m   27-09.50 
      8.28m  8.44m  8.47m  FOUL  FOUL  8.22m
 
Event 28  M85 Shot Put
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49: 7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1085 Vaughn, William   M86 Unattached                        4.91m   16-01.50 
      4.56m  4.91m  4.82m  4.88m  4.78m  4.47m
 
Event 29  W50 Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1001 Battle, Tracey    W50 Potomac Vall                      9.56m   NWI  31-04.50 
     FOUL      9.56m(NWI) FOUL      9.36m(NWI) 9.50m(NWI) FOUL     
 
Event 29  W55 Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1006 Clemmons, Patrici W57 Raleigh Walk                      6.70m   NWI  21-11.75 
     6.61m(NWI) 4.73m(NWI) 6.70m(NWI) 6.56m(NWI) FOUL      PASS     
 
Event 30  M55 Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1020 Battle, Marcus    M58 Potomac Vall                      7.74m   NWI  25-04.75 
     FOUL      6.77m(NWI) FOUL      7.74m(NWI) FOUL      FOUL     
 
Event 30  M65 Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 # 1071 Rockwell, Bob     M67 Unattached                        9.64m   NWI  31-07.50 
     FOUL      FOUL      9.23m(NWI) 9.54m(NWI) 9.64m(NWI) FOUL     
 
Event 31  W29&U Hammer Throw
===================================================================================
 Implement Sizes:
 Ages 30-49:  4kg
 Ages 50-74:  3kg
 Ages 75+: 2kg
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1004 Brown, Kasey      W19 Unattached                       24.25m      79-07 
      23.70m  FOUL  FOUL  FOUL  24.25m  FOUL
 
Event 32  M45 Hammer Throw
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49:  7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1027 Brown, Michael    M49 Atlanta Trac                     28.44m      93-04 
      28.44m  FOUL  FOUL  25.12m  FOUL  FOUL
 
Event 32  M50 Hammer Throw
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49:  7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1047 Johnson Sr, Sheld M54 Unattached                       39.97m     131-02 
      39.89m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  39.97m
  2 # 1038 Flynt, Rodney     M50 Piedmont Pac                     27.55m      90-05 
      FOUL  24.16m  27.18m  27.55m  FOUL  FOUL
 
Event 32  M55 Hammer Throw
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49:  7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1058 McDonald, Ross    M58 Unattached                       19.65m      64-06 
      18.55m  FOUL  18.13m  19.65m  18.29m  FOUL
 
Event 32  M60 Hammer Throw
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49:  7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1079 Sutton, Gary      M63 Unattached                       29.88m      98-00 
      28.87m  29.88m  28.97m  28.52m  28.70m  29.39m
 
Event 32  M80 Hammer Throw
===================================================================================
 Implement Sizes:
 50-59: 6kg               60-69:  5kg
 70-79:  4kg              80+:  3kg
 30-49:  7.26kg (16#)
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1040 Gramley, William  M81 Carolinas Tr                     32.57m     106-10 
      29.11m  32.57m  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 # 1034 Davis, Sid        M82 Atlanta Trac                     22.39m      73-05 
      22.27m  22.39m  21.63m  FOUL  22.19m  21.93m
 
Event 34  M40 110 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
 -- # 1076 Shannon, Edwin    M41 F.I.A. Ambas                        DNS   NWI 
 
Event 39  W40 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1015 Sluder, Anne      W44 Carolinas Tr                       4143  
 
Event 39  W40 80 Short Hurdles Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 # 1015 Sluder, Anne      W44 Carolinas Tr             13.10   1.5    936
 
Event 39  W40 High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1015 Sluder, Anne      W44 Carolinas Tr             1.60m    5-03.00   1041
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 
       XO    O  XXO    P    O    O  XXX 
 
Event 39  W40 Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1015 Sluder, Anne      W44 Carolinas Tr             8.09m   26-06.50    507
      6.97m  8.09m  7.12m            
 
Event 39  W40 Long Jump Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 # 1015 Sluder, Anne      W44 Carolinas Tr             5.21m   NWI  17-01.25    890
     4.90m(NWI) 5.21m(NWI) 5.20m(NWI)            
 
Event 39  W40 800m Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 # 1015 Sluder, Anne      W44 Carolinas Tr           2:37.91     769
 
Event 40  M50 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1073 Sarsony, Chris    M50 Piedmont Pac                       2764  
 
Event 40  M60 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1072 Rossi, Alfredo    M61 Unattached                         2138  
 
Event 40  M75 Outdoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1068 Rinaldo, Richard  M75 Colonial Roa                       1245  
 
Event 40  M50 Long Jump Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 # 1073 Sarsony, Chris    M50 Piedmont Pac             4.46m   NWI  14-07.75    475
     4.38m(NWI) 4.36m(NWI) 4.46m(NWI)            
  2 # 1069 Ritchie, John     M53 Unattached               4.21m   NWI  13-09.75    415
     4.21m(NWI) PASS      PASS                 
 
Event 40  M60 Long Jump Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 # 1072 Rossi, Alfredo    M61 Unattached               3.92m   NWI  12-10.50    483
     3.92m(NWI) FOUL      3.85m(NWI)            
 
Event 40  M65 Long Jump Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
 -- # 1081 Teagarden, Eric   M65 Unattached                 DNS   NWI           
 
Event 40  M75 Long Jump Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 # 1068 Rinaldo, Richard  M75 Colonial Roa             2.45m   NWI   8-00.50    274
     2.34m(NWI) 2.40m(NWI) 2.45m(NWI)            
 
Event 40  M50 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1073 Sarsony, Chris    M50 Piedmont Pac            35.38m     116-01    492
      31.89m  35.38m  34.37m            
  2 # 1069 Ritchie, John     M53 Unattached              25.53m      83-09    318
      24.90m  25.53m  PASS            
 
Event 40  M60 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1072 Rossi, Alfredo    M61 Unattached              41.92m     137-06    727
      39.43m  34.06m  41.92m            
 
Event 40  M65 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- # 1081 Teagarden, Eric   M65 Unattached                 DNS            
 
Event 40  M75 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1068 Rinaldo, Richard  M75 Colonial Roa            20.96m      68-09    437
      18.25m  19.43m  20.96m            
 
Event 40  M50 200m Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 # 1073 Sarsony, Chris    M50 Piedmont Pac             28.54   1.6    564
 -- # 1069 Ritchie, John     M53 Unattached                 DNS   1.6 
 
Event 40  M60 200m Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 # 1072 Rossi, Alfredo    M61 Unattached               34.52   1.6    326
 
Event 40  M65 200m Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
 -- # 1081 Teagarden, Eric   M65 Unattached                 DNS   1.6 
 
Event 40  M75 200m Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 # 1068 Rinaldo, Richard  M75 Colonial Roa             46.99   1.6     74
 
Event 40  M50 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1073 Sarsony, Chris    M50 Piedmont Pac            38.42m     126-00    649
      33.82m  35.47m  38.42m            
 -- # 1069 Ritchie, John     M53 Unattached                 DNS            
 
Event 40  M60 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1072 Rossi, Alfredo    M61 Unattached              27.31m      89-07    445
      26.61m  27.31m  FOUL            
 
Event 40  M65 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- # 1081 Teagarden, Eric   M65 Unattached                 DNS            
 
Event 40  M75 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 # 1068 Rinaldo, Richard  M75 Colonial Roa            20.77m      68-02    460
      20.77m  FOUL  FOUL            
 
Event 40  M50 1500m Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 # 1073 Sarsony, Chris    M50 Piedmont Pac           5:38.75     584
 -- # 1069 Ritchie, John     M53 Unattached                 DNS  
 
Event 40  M60 1500m Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 # 1072 Rossi, Alfredo    M61 Unattached             8:10.44     157
 
Event 40  M65 1500m Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- # 1081 Teagarden, Eric   M65 Unattached                 DNS  
 
Event 40  M75 1500m Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 # 1068 Rinaldo, Richard  M75 Colonial Roa          13:45.51  
 
Event 41  W45 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1014 Scott, Marioky    W48 Unattached                        16.58   1.5 
 
Event 44  M55 100 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 # 1048 Jones Sr, Michael M57 Unattached                        15.36   2.0 
  2 # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                        20.43   2.0 
 -- # 1024 Billingsley III,  M59 Unattached                          DNF   2.0 
 
Event 46  M70 300 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- # 1082 Treon, Timothy    M70 Unattached                          DNS  
 
Event 48  M55 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 # 1048 Jones Sr, Michael M57 Unattached                      1:09.53  
  2 # 1067 Pryor, John       M56 Unattached                      1:20.68  
 
Event 50  M50 Weight Throw
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1047 Johnson Sr, Sheld M54 Unattached                       15.18m   49-09.75 
      14.49m  FOUL  FOUL  15.18m  FOUL  FOUL
  2 # 1038 Flynt, Rodney     M50 Piedmont Pac                     11.50m   37-08.75 
      FOUL  9.42m  FOUL  FOUL  FOUL  11.50m
 
Event 50  M55 Weight Throw
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1058 McDonald, Ross    M58 Unattached                        8.03m   26-04.25 
      8.03m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 50  M60 Weight Throw
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1079 Sutton, Gary      M63 Unattached                       10.73m   35-02.50 
      9.71m  FOUL  10.73m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 50  M80 Weight Throw
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- # 1040 Gramley, William  M81 Carolinas Tr                        DNS            
 -- # 1034 Davis, Sid        M82 Atlanta Trac                        DNS            
 
Event 52  M50 Super Weight
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1038 Flynt, Rodney     M50 Piedmont Pac                      6.89m   22-07.25 
      5.66m  5.81m  6.63m  6.89m  6.78m  6.88m
  2 # 1047 Johnson Sr, Sheld M54 Unattached                        6.35m   20-10.00 
      5.19m  5.95m  6.35m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 52  M55 Super Weight
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1058 McDonald, Ross    M58 Unattached                        3.05m   10-00.25 
      2.79m  3.05m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 52  M60 Super Weight
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 # 1079 Sutton, Gary      M63 Unattached                        3.49m   11-05.50 
      3.36m  3.27m  3.49m  PASS  PASS  PASS
 
Event 52  M80 Super Weight
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- # 1040 Gramley, William  M81 Carolinas Tr                        DNS